Ušetrite 30 % v kategórii Plyšáci a plyšové hračky s kódom „jetaakhebky30“! Nezmeškajte túto exkluzívnu akciu, ktorá platí LEN do polnoci 4. 6. 2023.
Späť do obchodu

Registrácia

Náš príbeh

 


Všetko začalo v roku 2015 kedy sme sa presťahovali do nového domu a riešili vybavenie detskej izbičky pre našu dcérku Elišku. Nechceli sme žiadne výrazné farby a drevotrieskové konštrukcie. Naopak, chceli sme jemné tóny, prírodné materiály a nábytok zladený do posledného detailu. Nič také sme však na trhu nenašli, a preto sme sa rozhodli, že si taký nábytok vyrobíme sami. Úplne prvým produktom bol teepee stan - tu sme mali situáciu jednoduchú, využili sme našu rodinnú 30 ročnú tradíciu v textilnej produkcii. Zložitejšie to však bolo s detským nábytkom - hľadali sme prírodné materiály a hravý dizajn. Naše predstavy viedli k vzniku prvej verzie detských stolíkov so stoličkami. Ďalšie veci  potom jednoducho nasledovali.

detske-barevne-zidlicky-elis-design


Tvorba detskej izby pre našu Elišku nás totálne pohltila. Veľmi rýchlo sa potom zrodila myšlienka, že kompletné riešenie detskej izby v ucelenom dizajne by mohol chcieť aj niekto iný. Začali sme teda tvoriť prvé návrhy a oslovovať výrobcov. V roku 2017 sme mali všetko hotové, spustili náš e-shop a uviedli prvé produkty na trh. Boli sme milo prekvapení  veľkým záujmom zákazníkov. Následne sme v roku 2018 založili Elisdesign, s. r. o. a rok 2019 bol v znamení otvorenia nášho prvého showroomu v Prahe, kde sa finálne zhmotnila naša vízia kompletného riešenia detského sveta v modernom štýle.

elis-design-showroom-praha


V roku 2019 sme sa spojili s výrobcom detských Montessori hračiek, skúsenou dizajnérkou a začali tvoriť edukatívne výrobky pod vlastnou značkou ELIS DESIGN. Našou snahou je čo najviac rozšíriť ponuku kvalitných výrobkov našej značky s ohľadom na prírodu, kvalitu, dizajn, funkčnosť a expandovať do zahraničia.

domecky-activity-board-elis-design-busy-kids


Našou víziou pre rok 2020 je Montessori detská izba, ktorá sa opiera o zapojenie edukatívnych prvkov do detskej izbičky. Tento koncept sa nám páči, pretože zdieľame názor, že v prvých šiestich rokoch života dieťaťa by sme nemali dávať mysli viac ako rukám. A kde inde vytvoriť najlepšie miesto pre rozvoj nášho dieťaťa, ako v jeho vlastnej detskej izbe?

"Z pozorovania dieťaťa je zrejmé, že vývoj mysle vychádza z jeho pohybovej aktivity."

Maria Montessori, Absorbujúca myseľ

elisdesign-montessori-drevena-houpacka

Späť do obchodu