Späť do obchodu

Registrácia

Náš príbeh

 


Všetko začalo v roku 2015 kedy sme sa presťahovali do nového domu a riešili vybavenie detskej izbičky pre našu dcérku Elišku. Nechceli sme žiadne výrazné farby a drevotrieskové konštrukcie. Naopak, chceli sme jemné tóny, prírodné materiály a nábytok zladený do posledného detailu. Nič také sme však na trhu nenašli, a preto sme sa rozhodli, že si taký nábytok vyrobíme sami. Úplne prvým produktom bol teepee stan - tu sme mali situáciu jednoduchú, využili sme našu rodinnú 30 ročnú tradíciu v textilnej produkcii. Zložitejšie to však bolo s detským nábytkom - hľadali sme prírodné materiály a hravý dizajn. Naše predstavy viedli k vzniku prvej verzie detských stolíkov so stoličkami. Ďalšie veci  potom jednoducho nasledovali.

detske-barevne-zidlicky-elis-design


Tvorba detskej izby pre našu Elišku nás totálne pohltila. Veľmi rýchlo sa potom zrodila myšlienka, že kompletné riešenie detskej izby v ucelenom dizajne by mohol chcieť aj niekto iný. Začali sme teda tvoriť prvé návrhy a oslovovať výrobcov. V roku 2017 sme mali všetko hotové, spustili náš e-shop a uviedli prvé produkty na trh. Boli sme milo prekvapení  veľkým záujmom zákazníkov. Následne sme v roku 2018 založili Elisdesign, s. r. o. a rok 2019 bol v znamení otvorenia nášho prvého showroomu v Prahe, kde sa finálne zhmotnila naša vízia kompletného riešenia detského sveta v modernom štýle.

elis-design-showroom-praha


V roku 2019 sme sa spojili s výrobcom detských Montessori hračiek, skúsenou dizajnérkou a začali tvoriť edukatívne výrobky pod vlastnou značkou ELIS DESIGN. Našou snahou je čo najviac rozšíriť ponuku kvalitných výrobkov našej značky s ohľadom na prírodu, kvalitu, dizajn, funkčnosť a expandovať do zahraničia.

domecky-activity-board-elis-design-busy-kids


Našou víziou pre rok 2020 je Montessori detská izba, ktorá sa opiera o zapojenie edukatívnych prvkov do detskej izbičky. Tento koncept sa nám páči, pretože zdieľame názor, že v prvých šiestich rokoch života dieťaťa by sme nemali dávať mysli viac ako rukám. A kde inde vytvoriť najlepšie miesto pre rozvoj nášho dieťaťa, ako v jeho vlastnej detskej izbe?

"Z pozorovania dieťaťa je zrejmé, že vývoj mysle vychádza z jeho pohybovej aktivity."

Maria Montessori, Absorbujúca myseľ

elisdesign-montessori-drevena-houpacka

Späť do obchodu

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie