-20% na všetko od eliNeli! 🔥 S kódom: „elineli20“ máte zľavu 20 % na všetko našej najobľúbenejšej značky eliNeli. Akcia platí do 3. 3. 2024 alebo do vypredania zásob.

DIY - Adventný kalendár - nočné mestečko

Blíži sa advent a tak sme sa pustili do výroby netradičného adventného kalendára. Náš adventný kalendár je vkusnou vianočnou dekoráciou na okno a navyše Vás skoro nič nestojí. A ešte jeden bonus: pri jeho výrobe krásne zrelaxujete!

Sledujte naše video s postupom výroby:


 

Čo budete potrebovať:

  • 24 krabičiek (napr. od liekov, vitamínov, krémov, sušienok ... proste od čohokoľvek čo Vám napadne a bude Vám veľkostne vyhovovať)
  • odlamovací nožík
  • podložka (drevená alebo plastová doska)
  • pravítko
  • lepiaca pištoľ
  • fixka na popísanie čísel
  • svetielka

Krabičky rozlepte v spojoch. Ak sa zle rozlepujú, môžete si pomôcť nožíkom. Namyslite si rozmiestnenie okienok (a dvierok) v dolnej polovici krabičky a môžete sa pustiť do vyrezávanie. Nie je potrebné nič zameriavať, pravítko sme používali skôr ako pomôcku, aby boli jednotlivé okienka v rovine.

Nad okienkami (z hornej polovice krabičky) vyrežte okrasný štít strechy. Horná klopa škatuľky bude tvoriť strechu.

Domčeky očíslujte a naplňte. Dovnútra môžete dať sladkosti, sušené ovocie, drobné darčeky ako napríklad sponky, kocky lega, pexeso, plastové zvieratká alebo napríklad zážitkové kartičky, na ktorých je na každý deň nejaká príjemná aktivita (pečenie perníkov, korčuľovanie, hľadanie pokladu atď.).

Nakoniec môžete celú dedinku dozdobiť vianočnými svetielkami, ktoré možno zo zadnej strany umiestniť priamo do jednotlivých domčekov. Stačí prerezať malé dierka a svetielko nimi prestrčiť. Zapojte do výroby aj deti! Tie môžu domčeky pomaľovať ... a potom už sa len tešiť na Advent!

Zavolajte nám

pondelok - piatok 8:00 - 16:00
Napíšte nám