-35 % ku Dňu otcov! ✨ Vyberajte tovar označený štítkom a zľava sa vám automaticky odpočíta z košíka. Akcia platí do 16. 6. 2024.

Učiaca veža od ELIS DESIGN | Ako vybrať učiacu vežu?

Pokiaľ máte doma malého pomocníka-zvedavca vo veku 1-6 rokov, potom čítajte ďalej. Máme pre vás tip na vychytávku do domácnosti, ktorá môže zmeniť váš denný režim k lepšiemu.

"Učiaca veža". Áno. 

Deti sa najlepšie učia napodobňovaním a s tým pomáha práve učiaca veža (kitchen helper). Umožní vám tráviť s dieťaťom viac času, rozvíjať jeho schopnosti a znalosti prirodzeným osvojovaním a niečo pri tom stihnúť. Win-win-win!

S učiacimi vežami máme v týme ELIS DESIGN osobné skúsenosti. Len tie najlepšie:

„Od chvíle, kedy náš syn stál, bola učiaca veža najäčším pomocníkom v dennom záprahu. A je dodnes, aj v jeho škôlkovom vedku. Každý deň ďakujem tútu jednoduchú vec, ktorá umožňuje synovi byť súčasťou diania (napríklad fascinujúce aktivity škrabanie zemiakov) a zachraňuje tak moje nervy.”

— Lucie, copywriterka

„Nielen, že veža dobre vyzerá, ale hlavne nám ušetrila mnoho stresu. Obyčajná príprava jedla bol problém, ťahala ma za nohavice, fňukala a chcela vidieť, čo robím. Posadiť ju bezpečne na linku bolo nemožné. Učiaca veža nás zachránila — malá je nadšená, že vidí, čo zaujímavé sa v kuchyni pripravuje a my môžeme v kľude pracovať. Naviac sa všetkým tým pozorovaním učí a zabaví. Vežu používame v kuchyni, kúpelni a niekedy aj u pracovného stola, kde spoločne tvoríme napríklad dekorácie z papiera.”

— Verča, back office ELIS DESIGN

Napadá vás teda otázka: Ako vybrať učiacu vežu?” Doporučujeme zamerať sa na 4 základné parametre:

  1. Rozmer — menší, univerzálny a ľahko manipulovateľný, odolnejší a vhodný ku kuchynskej linke
  2. Účel — veža do kuchyne, do kúpelne, k stolu alebo do izbičky
  3. Povrchová úprava — design, prírodný vzhľad, olej alebo lamino
  4. Funkcia — rastúca veža alebo veža aj ako stolík a sedátko

Naprieč týmom sme zdielali skúsenosti s učiacími vežami tak dlho, až sme dospeli k finálnemu výberu 7 typov, ktoré sme (po vyskúšaní niekoľkých prototypov) zaradili do predaja. Poďme si jednotlivé veže predstaviť.

Rastúca učiaca veža LITTLE STAR 75 cm 

Menšia rastúca učiaca veža z kvalitnej a dohladka opracovanej brezovej preglejky o hrúbke 12 mm. Stabilná (vďaka kónickemu tvaru), pevná, ale zároveň ľahká. Veľmi jednoducho sa s ňou manipuluje. Má jednoduchý, ale nápaditý design, ktorý sa hodí do väčšiny interiérov. Povrchová úprava je buď prírodná alebo s prírodným ekologickým voskom. Ten dodáva veži teplejší odtieň a necháva vyniknúť štruktúru dreva.

Výška stupátka je jednoducho a bezpečne nastavitelná do 3 úrovni - 20 cm, 30 cm, a 39 cm nad zemou. Prvý schodík je vo výške 10 cm. Odvážnejší jedinci sa teda po pár prvých pokusoch bez problémov dostanú na vežu sami. Bočnice a tyčky sa postarajú o bezpečnosť detí, ktoré ešte bojujú s rovnováhou. Nosnoť veže je 90 kg a my už vieme, že ju sem tam použije aj maminka aby dotiahla na najvrchnejšiu poličku.

Rastúca veža LITTLE STAR je pomocníkom nielen do kuchyne, ale aj do kúpelne alebo do izbičky. Vaše dieťa v nej bude malá hviezda!

Viac o produkte

Učící Little star

Učící super star

Rastúca učiaca veža SUPER STAR 90 cm

Táto vysoká rastúca učiaca veža je z rovnakej dielne ako jej menšia varianta LITTLE STAR. Vďaka svojej výške je určená predovšetkým ku kuchynskej linke. Ponúkame ju v dvoch hrúbkach 12 a 15 mm, kedy povrchová úprava prírodným ekologickým voskom (tmavší a výraznejší odtieň) je len u hrubšej brezovej preglejky.

Výška nastavitelnej rastúcej plošiny je 23 cm, 34 cm alebo 45 cm. Prvý schodík je vo výške 12,5 cm.

Veža je stabilná vďaka kónickému tvaru, dohladka opracovaná a v jednoduchom designe, ktorý sa hodí do väčšiny interiérov. Bočnice a tyčky sa postarajú o bezpečnosť detí, ktoré ešte bojujú s rovnováhou. Nosnosť veže je 90 kg, môže teda poslúžiť aj rodičom, keď budú potrebovať dotiahnúť na horné poličky.

Rastúca veža SUPER STAR 90 cm je univerzálnym pomocníkom do vašej domácnosti a najviac jej to pristane pri kuchynskej linke. 

Viac o produkte

Rastúca učiaca veža WHITE 87 cm MAX

Najpriestrannejšia a najmasívnejšia varianta učiacej veže z našej ponuky je vyrobená z preglejky o hrúbke 18 mm a jej povrchová úprava je z bieleho lamina. Tento odolný povrch len tak niečo napoškrabe, je ľahko umyvateľný a tak nemusíte panikáriť ani pokiaľ máte doma malého Picassa. Kónický tvar zaisťuje stabilitu a biela farba podtrháva eleganciu minimalistického interiéru.

Plošina na stánie sa nastavuje do 3 výšok — 28,5 cm, 37 cm alebo 47 cm. Ani tu sa nemusíte báť o bezpečnosť vášho dieťaťa, chránia ho bočnice a tyč na vrchole veže. Najväčšou výhodou tejto varianty je povrchová úprava, priestrannosť a nápaditý design, ktorý bude dominovať vášmu interiéru.

Je vhodná predovšetkým do kuchyne, ale ľahko ju prenesiete aj do kúpelne alebo izbičky. Rastúca učiaca veža WHITE max skvelo vyzerá v interiéri a zaistí vám viac spoločného času s vašim dieťaťom pri mnohých rôznych aktivitách. 

Viac o produkte

Učící WHITE

Učící super star

Rastúca učiaca veža WHITE 85 cm

Elegantná o niečo menšia rastúca učiaca veža z bieleho lamina z rovnakej dielne ako masívnejšia priestrannejšia veža WHITE max. Kvalitná brezová preglejka o hrúbke 15 mm a plošina na stánie je v 3 výškach — 23 cm, 34 cm alebo 45 cm.

Povrchová úprava zaisťuje vysokú odolnosť a životnosť. Kónický tvar zase stabilitu a biela farba podtrháva eleganciu minimalistického interiéru.

Rastúca učiaca veža WHITE je vhodná predovšetkým do kuchyne, ale ľahko ju prenesiete aj do kúpelne alebo izbičky. Skvelo vyzerá v interiéri a vďaka nej bude vaše dieťa súčasťou činností, o ktoré by inak prišlo.
 

Viac o produkte

Rastúca učiaca veža BUBBLE 85 cm

Jednoduchá rastúca učiaca veža od značky eliNeli v hravom designe. Je vyrobená z 12 mm alebo 15 mm hrubej, ekologickej, dohladka opracovanej brezovej preglejky. Najväčšou výhodou preglejky je jej vysoká odolnosť a životnosť. Na rozdiel od dreva je povrch dosiek pevný a odolný voči oderkám a škrabancom.

Rastúcu učiacu vežu BUBBLE 85 ponúkame v dvoch hrúbkach 12 a 15 mm. Plošina na stánie sa dá nastaviť do 3 výšok — 23 cm, 34 cm alebo 45 cm. O bezpečnosť sa postarajú pevné bočnice s hravým designom a 1 alebo 2 tyčky istia chrbát vášho dieťatka.

Táto učiaca veža je ľahká, jednoduchá a univerzálna. Jej hravý design s guľatými otvormi a v prírodnom prevedení krásne zapadne do svetlého interiéru. Bude robiť parádu, ale predovšetkým dobre slúžiť. Vďaka rastúcej veži si je rodič s dieťaťom o kúsok bližšie.

Viac o produkte

Učící bubble

Učící bubble II

Rastúca učiaca veža LITTLE BUBBLE 75 cm

Menšia varianta z rovnakej dielne ako je BUBBLE 85. Jednoduchá rastúca veža od značky eliNeli v hravom designe. Je vyrobená z 12 mm hrubej, ekologickej, dohladka opracovanej brezovej preglejky. Na rozdiel od dreva je povrch dosiek pevný a odolný voči oderkám a škrabancom. Najväčšia výhoda veže LITTLE BUBBLE 75 je jej váha. Ľahká a jednoducho manipulovateľná veža vám uľahčí akýkoľvek prenos, dokonca aj samo dieťa môže jednoducho vežu prisunúť k linke.

Plošina na stánie sa dá nastaviť do 3 výšok — 20 cm, 30 cm alebo 39 cm. O bezpečnosť sa postarajú pevné bočnice s guľatými výrezmi a 1 alebo  2 tyčky istia chrbát vášho dieťatka.

Táto učiaca veža je veľmi ľahká, jednoduchá a univerzálna. Jej hravý design v prírodnom prevedení krásne zapadne do svetlého interiéru. Bude robiť parádu, ale predovšetkým dobre slúžiť.

VIAC O PRODUKTE

Multifunkčná učiaca veža 3v1 ELIS DESIGN

A to najlepšie na koniec. Multifunkčná učiaca veža, ktorá sa jednoduchým pohybom transformuje na stolček so sedátkom, kde si vaše dieťa môže kresliť, hrať alebo hodovať.

Veža má 90 cm na výšku, prvý schodík začína na 23 cm a plošina na stánie je stabilne na 46,5 cm.

Túto vežu sme dlho ladili. Každý detail na nej má svoj zmysel. Napríklad zabezpečovacie prvky sú vyberané tak, aby po prekliknutí nikde neprekážali a nehrozilo tak zranenie. K verzii stolčeka a sedátka sa dajú pridať aj extra stoličky a veža tak poslúži hneď niekoľkým deťom na hranie alebo stolovanie. Táto veža vám bude dlho slúžiť na niekoľkých frontách. Pri aktívnej činnosti aj pri oddychu. Viete si ju predstaviť u vás doma?

VIAC O PRODUKTE

Učící 3v1 II

Pozrite sa na video o učiacich vežách z nášho showroomu, kde máme všetky veže vystavené a pripravené na vyskúšanie.

Už sa vaše dieťatko prvýkrát postavilo? Gratulujeme, zábava je tu. Doporučujeme čo najskôr vybrať vhodnú vežu pre vás a vašu domácnosť. Ušetrí vám mnoho stresu a posilní vzťah rodiča s dieťaťom pri spoločnej činnosti.

Prajeme mnoho nezabudnuteľných a radostných aktivít so zapojením učiacej veže.

Zavolajte nám

pondelok - piatok 8:00 - 16:00
Napíšte nám