Späť do obchodu

Registrácia

Udržateľný e-shop

Venovať sa otázkam udržateľnosti a ekológie je dnes samozrejmosťou. Teda, malo by byť. My v ELIS DESIGN neustále zlepšujeme procesy tak, aby dávali zmysel a zbytočne nezaťažovali životné prostredie.

220228-ED-udrzitelny-eshop-2560x730

Veľmi nás potešilo, keď sme dosiahli na ocenenie Udržateľný e-shop. Projekt vznikol v spolupráci spoločností Heuréka, Visa, Komerčná banka a Asociácia spoločenskej zodpovednosti. Účelom projektu je podporiť všetky e- shopy, ktoré sa aktívne zaoberajú témami ako je udržateľnosť a ekológia.

 

A ako konkrétne sa my staráme o lepší životný priestor?

  • Balenie a skladovanie – pre balenie produktov využívame už použité kartónové výplne a krabice a eliminujeme plasty v celom procese dopravy produktov. Naše sklady nie sú vykúrované, neplytváme tak energiou v priestore, kde to nie je potrebné.

 

  • Šetríme vodu a energiu – tak, že väčšina z nás pracuje primárne z domu. Teda odpadá záťaž dopravy, prenájmu pracovného priestoru a eliminuje sa potreba vody a energií. Aj ta naša ľudská energia sa miesto do cestovania za prácou vkláda rovno do práce.

 

  • Zamestnanci – sme parťáci. Preferujeme slobodnú pracovnú dobu. V tíme máme prevahu maminiek na rodičovskej dovolenke a podporujeme individuálne vzdelávanie. Počúvame sa a odmeňujeme nápady na smerovanie značky motivujúcimi benefitmi. Spoločne rastieme.

 

  • Dodávatelia – poznáme ich, sú v súlade s našou filozofiou, majú potrebné certifikáty, predovšetkým o pôvode dreveného materiálu (FSC) a naša komunikácia je pravidelná a priateľská. Aj my sami sa snažíme byť zodpovedným dodavateľom.

 

  • Zákazníci – sú pre nás číslo jedna. Počúvame ich, snažíme sa vyhovieť ich prianiam. Robíme všetko pre to, aby ich nákup bol čo najpohodlnejší – napríklad sme predĺžili dobu pre odstúpenie od zmluvy na 30 dní.

 

  • Transparentnosť – je zásadná. Komunikujeme rovnako vo vnútri ako navonok, budujeme dôveru a dobré vzťahy. Podávame jasné informácie o produktoch, ich pôvode a účele. Úprimní sme aj medzi sebou v tíme a funguje nám to.

 

  • Podpora komunity – podporujeme zmysluplné projekty, počúvame potreby zákazníkov, dodávateľov aj zamestnancov a snažíme sa ísť príkladom aj ostatným kolegom v odbore aj mimo neho.

 

Toto všetko tvoríme jedine s vašou pomocou a tak vám ďakujeme za  priazeň a podporu.

Aj vy sa môžete kedykoľvek rozhodnúť, koho svojím nákupom podporíte. Vyberajte si e-shopy, ktorým nie je jedno ako bude naša planéta vyzerať za pár rokov. Na webe projektu Udržateľný e- shop nájdete zoznam značiek, ktoré idú správnym smerom. Smerom udržateľnosti.

Späť do obchodu

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie