NAPOSLEDY PREDĹŽENÉ! Akcia Dni Marie tento rok definitívne končí dnešnou polnocou! Zľava 20 % v kategórii „Dni Marie“ s kódom „DNIMARIE20“ platí do polnoci 1. 10. 2023.
Späť do obchodu

Registrácia

Udržateľný e-shop

Venovať sa otázkam udržateľnosti a ekológie je dnes samozrejmosťou. Teda, malo by byť. My v ELIS DESIGN neustále zlepšujeme procesy tak, aby dávali zmysel a zbytočne nezaťažovali životné prostredie.

220228-ED-udrzitelny-eshop-2560x730

Veľmi nás potešilo, keď sme dosiahli na ocenenie Udržateľný e-shop. Projekt vznikol v spolupráci spoločností Heuréka, Visa, Komerčná banka a Asociácia spoločenskej zodpovednosti. Účelom projektu je podporiť všetky e- shopy, ktoré sa aktívne zaoberajú témami ako je udržateľnosť a ekológia.

 

A ako konkrétne sa my staráme o lepší životný priestor?

  • Balenie a skladovanie – pre balenie produktov využívame už použité kartónové výplne a krabice a eliminujeme plasty v celom procese dopravy produktov. Naše sklady nie sú vykúrované, neplytváme tak energiou v priestore, kde to nie je potrebné.

 

  • Šetríme vodu a energiu – tak, že väčšina z nás pracuje primárne z domu. Teda odpadá záťaž dopravy, prenájmu pracovného priestoru a eliminuje sa potreba vody a energií. Aj ta naša ľudská energia sa miesto do cestovania za prácou vkláda rovno do práce.

 

  • Zamestnanci – sme parťáci. Preferujeme slobodnú pracovnú dobu. V tíme máme prevahu maminiek na rodičovskej dovolenke a podporujeme individuálne vzdelávanie. Počúvame sa a odmeňujeme nápady na smerovanie značky motivujúcimi benefitmi. Spoločne rastieme.

 

  • Dodávatelia – poznáme ich, sú v súlade s našou filozofiou, majú potrebné certifikáty, predovšetkým o pôvode dreveného materiálu (FSC) a naša komunikácia je pravidelná a priateľská. Aj my sami sa snažíme byť zodpovedným dodavateľom.

 

  • Zákazníci – sú pre nás číslo jedna. Počúvame ich, snažíme sa vyhovieť ich prianiam. Robíme všetko pre to, aby ich nákup bol čo najpohodlnejší – napríklad sme predĺžili dobu pre odstúpenie od zmluvy na 30 dní.

 

  • Transparentnosť – je zásadná. Komunikujeme rovnako vo vnútri ako navonok, budujeme dôveru a dobré vzťahy. Podávame jasné informácie o produktoch, ich pôvode a účele. Úprimní sme aj medzi sebou v tíme a funguje nám to.

 

  • Podpora komunity – podporujeme zmysluplné projekty, počúvame potreby zákazníkov, dodávateľov aj zamestnancov a snažíme sa ísť príkladom aj ostatným kolegom v odbore aj mimo neho.

 

Toto všetko tvoríme jedine s vašou pomocou a tak vám ďakujeme za  priazeň a podporu.

Aj vy sa môžete kedykoľvek rozhodnúť, koho svojím nákupom podporíte. Vyberajte si e-shopy, ktorým nie je jedno ako bude naša planéta vyzerať za pár rokov. Na webe projektu Udržateľný e- shop nájdete zoznam značiek, ktoré idú správnym smerom. Smerom udržateľnosti.

Späť do obchodu