Letná Izbičkománia bez DPH odštartovala! 🔥 Zariaďte deťom izbičku snov za ceny bez DPH! Vyberajte z produktov označených štítkom av košíku zadajte kód: letobezdph. Navyše máme dopravu zadarmo nad 120 EUR. 🚚 A neprehliadnite ani naše Cenové šampióny so zľavou až 60%.

7 tipov na hry a hračky na cesty | Cestovanie s deťmi

„A kedy tam už budeme?“ 🚗

Poznáte to? Ehm, ktorý rodič toto nikdy nepočul... Pripravujete sa s deťmi na dovolenku? Vymysleli sme pre vás 8 tipov, ako sa z takej cesty nezblázniť a možno si ju dokonca aj užiť. Dlhé cestovanie autom alebo lietadlom býva totiž náročné nielen pre dospelých, ale aj pre deti! Máme pre vás tipy na hry a skladné hračky, ktoré môžete využiť pri cestovaní, v aute, v lietadle, ale aj v čakárni alebo jednoducho na dovolenke, kde nie je k dispozícii miestnosť plná pokladov.

 

1) Zábava pre tých najmenších

S bábätkami a batoľatami sa veľa hier nezahráme, ale naše detské hračky na cesty vám uľahčia cesty s najmenšími cestovateľmi.

👌🏼 Čo poviete na našu najpredávanejšiu Activity board Busykids Montessori kocku?
🖖🏼 Alebo Activity trojuholník 5v1?
🤌🏼 Táto nadupaná Activity board kocka s LED má svetielko a toľko aktivít!

 

2) Klasika s názvom slovný futbal

Táto hra zabaví rodičov, škôlkarov aj staršie deti. Slovný futbal všetci poznáme, ale tu vám radšej pripomenieme pravidlá. Začínajúci hráč povie (vykopne) ľubovoľné podstatné meno a potom ďalší hráč musí povedať ľubovoľné slovo, ktoré sa začína na rovnaké písmeno ako koncovka predchádzajúceho slova (prihráva).

⚽️ Prvý hráč povie slovo MYŠ, druhý hráč povie ŠÁLKA, ďalší povie AKORDEÓN,...

Ideme na to!

 

3) Čo som?

Prvý hráč myslí na ľubovoľnú vec (alebo možno osobu). U menších detí to môžeme zúžiť napríklad na zvieratá alebo dopravné prostriedky. Ostatní hádajú, čo si vybral. Hádajú to tak, že mu kladú otázky, na ktoré možno odpovedať len ÁNO alebo NIE.

💭 Myslím si Motorku.
❓ Ostatní sa pýtajú.
🤔 Si vec? ÁNO
🤔 Si mäkký? NIE
🤔 Bývaš a spíš vonku? ÁNO
🤔 Si dopravný prostriedok? ÁNO
👀 Máš štyri kolesá? NIE

 

4) Bingo

Vytlačte svojim deťom naše Bingo na cesty a deti budú mať o zábavu postarané. Na každej strane je 12 obrázkov, deti musia nájsť jednotlivé predmety vo svojom okolí, odškrtnúť ich a keď budú mať hotovo, zavolajú BINGO! Krásne spracované kartičky si môžete stiahnuť tu: BINGO NA CESTY.

 

5) FARBY áut

Táto hra udrží deti v strehu! 🌈 Dajte im za úlohu nech si všímajú napr. žlté autá. Vždy keď auto uvidia, zavolajú, že ho vidia. Pre súťaživých z toho môžete urobiť zábavu pre všetkých a zbierať body za to, kto uvidí žlté auto prvý.

Menšie deti môžu jednoducho plniť úlohy, ako napr.:

🚗 Nájdi červené auto.
🚲 Nájdi bicykel.
🚚 Nájdi kamión...

 

6) Magnetické knihy a tabuľky

Pri dlhom čakaní na letisku, ale napríklad aj v lietadle ocenia staršie deti niečo kreatívne. Magnetické hry bývajú často v nejakej praktickej plechovke alebo boxe, v ktorých deti rovno tvoria a zároveň do nich schovávajú magnety. Na to sme mysleli a do ponuky zaradili napríklad:

🎭 Magnetická hra Kúzelné divadlo poteší najmä malé princezné.
🐘 Magnetická tabuľka ZOO zaujme milovníkov zvieratiek.
🏥 Magnetická hračka Nemocnica je ideálna pre všetkých malých záchranárov.

Nezabudnite so sebou zabaliť aj kartové hry a pexeso. Pri dlhom čakaní na letisku zaženiete nudu klasickou hrou Prší, Vojnou a s väčšími deťmi môžete hrať aj Žolíka.

 

Pozrite si celú kategóriu Hračky a hry na cesty a my už len prajeme:

ŠŤASTNÉ CESTY! ✈️🍀🙋🏼

Zavolajte nám

pondelok - piatok 8:00 - 16:00
Napíšte nám