BLACK FRIDAY definitívne končí 3. 12. 2023. Ulovte si darčeky pod stromček so zľavami až 53 % kým to ide, všetko rýchlo mizne! Teraz navyše máte aj dopravu zadarmo pri nákupe nad 120 EUR!
Späť do obchodu

Registrácia

5 tipov na darček pre ročné dieťa

Obdobie medzi 1. a 2. druhým rokom života často býva pre rodičov jedno z najkrajších a najnáročnejších zároveň. Dieťa zlepšuje svoju jemnú motoriku, trávi väčšinu času v aktívnom pohybe, začína rozvoj reči a sociálnych schopností a hlavne začína plne prejavovať svoju osobnosť. Je dôležité deti v tomto rozvoji podporiť a zároveň sa nezblázniť.
Preto sme pre vás pripravili tipy na darčeky pre deti od 1 roka, ktoré ich rozvíjajú a zároveň zabavia, takže toho pobiehania za nimi by mohlo byť teoreticky o niečo menej. :)1. Edukatívny box (13–18 mesiacov)

Darček, s ktorým nešliapnete vedľa. Jedná sa o sadu hračiek, hier a montessori pomôcok krásne zabalené a prehľadne vysvetlené v jednom praktickom sete. Všetok obsah je vhodný pre deti od 13 do 18 mesiacov. Deti sa zabavia a hlavne rozvíjajú svoje kognitívne schopnosti, jemnú motoriku a stimulujú zmysly. 

Edukatívny box je náš darček číslo jedna a máme varianty aj pre ostatné vekové kategórie. Tieto sety teda krásne vyriešia darček nielen pre vaše dieťa, ale aj pre ostatné deti v rodine a okolí.

Edukatívny box

18728-2_edukativni-box-pro-deti-ve-veku-13-18-mesicu-2

14061-2_montessori-houpacka-smile-pro-deti-v-pastelovych-barvach

2. Montessori hojdačka

Darček, ktorý budete môcť využívať niekoľko ďalších rokov. Deti skvele zabaví a hlavne ich všestranne rozvíja. Pomáha posilňovať stabilitu a svaly, rozvíja jemnú aj hrubú motoriku a podnecuje fantáziu. Jej široké využitie navyše šetrí miesto a podporuje proaktivitu, nielen u detí. Môže byť hojdačkou, šmýkačkou, preliezačkou, mostom, tunelom, skrýšou aj sedačkou a pri doplnení obojstrannou doskou aj detským nábytkom.

 

Montessori  hojdačky

3. Activity board

Activity kocky a trojuholníky rozvíjajú logické uvažovanie, kreativitu, jemnú motoriku, pozornosť  a ďalšie schopnosti. Najdôležitejšia funkcia je ale táto: deti zabaví aj na niekoľko dlhých minút, niektoré aj desiatok minút. Pre ročné dieťa (alebo mladšie) zatiaľ stačí kúpiť activity kocku alebo trojuholník. Výhoda týchto menších rozmerov je, že ich môžete brať aj so sebou na cesty do auta alebo do kočíka.

 

Activity boardy

16503-4_montessori-kostka-activity-board-na-cesty-s-fialovym-led-osvetlenim

5850-41_zavesna-detska-houpacka

4. Závesná hojdačka

 

Po 1. roku veku dieťaťa určite začnete častejšie navštevovať detské ihriská, kde si všimnete jednu vec: vždycky je najväčší boj o hojdačky. Nie je divu, deti to milujú a zároveň na ne má hojdanie upokojujúci efekt. Preto je domáca hojdačka skvelým darčekom nielen pre deti, ale tiež pre rodičov. Často sa hojdanie využíva ako upokojenie pred spaním aj ako zábava do chladnejších dní. My navyše ponúkame hojdačky v širokej palete farieb a hlavne v krásnom dizajne. Nejedná sa teda len o hračku, ale aj dizajnový prvok do interiéru. Už ste videli túto najobľúbenejšiu zamatovú hojdačku pre najmenších?

 

Závesné hojdačky

5. Učiaca veža

Učiaca veža je vlastne darčekom predovšetkým pre rodičov. Dieťa staršie ako jeden rok, ktoré dokáže samé liezť a stáť, si do nej vlezie a môže rodičom pomáhať alebo sa len pozerať, keď pracujú v kuchyni, v dielni alebo pri čistení zúbkov v kúpeľni. Jedná sa o win-win situáciu, kedy dieťa sa učí od nás rodičov a my u toho (snáď) v pokoji zvládneme uvariť večeru alebo umyť riad a ešte zmysluplne tráviť spoločný čas. 

V ponuke máme aj multifunkčné veže, ktoré je možné využiť aj ako stolček a stoličku, schodíky, tabuľu na kriedy alebo activity board. Pomôcť s výberom učiacej veže by vám mohol tento článok:

https://www.elisdesign.sk/sprievodca-vyberom/ako-vybrat-uciacu-vezu/

 
Učiace veže

20701-3_multifunkcni-ucici-vez-4v1-lvicek

Máte už doma tieto hračky alebo ste si jednoducho nevybrali? Skúste ešte naše rýchlotipy z týchto kategórií: hračky pre najmenších, plyšáci, guľôčkové dráhy, hračky do vane, suché bazéniky alebo napríklad univerzálny bestseller posledných mesiacov, s ktorým neurobíte chybu u nikoho – lampička vtáčik.

Späť do obchodu